• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2012-01-20 09:38:55

Wady kolagenuKolagen jako substancja, która stosowana jest nie tylko w kremach, ale również czysty kolagen wstrzykiwany pod skórę – często może okazać się również czymś, co niekoniecznie zadziałało tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

 

Kolagen – podobnie jak inne rozwiązania stosowane w kosmetologii i dermatologii – może wywoływać efekty uboczne. Do wad – elementu jakim jest kolagen, zaliczyć można między innymi jego nietrwałość – jeśli jest to kolagen wstrzykiwany pod skórę, to zabieg nie wystarczy wykonać raz – a należy go powtarzać wielokrotnie. Poza tym kolagen wymaga specjalnego przetrzymywania, nie można kremu z naturalnym kolagenem trzymać w warunkach zbyt chłodnych lub zbyt ciepłych.

 

To ważne by kolagen był przetrzymywany w odpowiednich warunkach, bo w innym wypadku stanie się on nieprzydatny do użycia, czy wręcz szkodliwy – zwłaszcza, jeśli kolagen jest używany do takich zabiegów jakie sporządzane są w gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej. Kolagen wstrzykiwany pod skórę w ustach często zostawia widoczne gródki, które często są nie do zlikwidowania – dlatego tez należy uważać w jakich gabinetach poddajemy się zabiegom z użyciem kolagenu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wady kolagenu
Nick: