• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2011-02-24 13:30:08

Historia medycyny estetycznejWydawać by się mogło, iż na pomysłstworzenia nowej gałęzi medycyny wpadł lekarz zajmujący się na co dzień chirurgią. W rzeczywistości medycynę stetyczną zawdzięczamy endokrynologowi o nazwisku Jean Jacques Legrand .

 

Zajmując się codziennie kobietami w starszym wieku zauważył, że dotykąjące je problemy natury estetycznej, szalenie przeszkadzają im w normalnym funkcjonowaniu. Chcąc badaći minimalizować proces starzenia . Legrand w 1973 roku stworzyłFrancuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Pomysł chwycił, a mogące zatrzymać czas pacjentki były zachwycone. Kolejne towarzystwa zaczęły pojawiać się na całym świecie, a medycyna estetyczna katowice zyskiwała na popularności.

 

Dziś nikt nie wyobraża sobie tego, by gałąź medycyny jaką jest medycyna estetyczna, nie istniała. Kult piękna jest dziś tak silny, że zabiegom z zakresu medycyny estetycznej poddają się coraz to młodsze pacjentki. Redukcja zmarszczek, odchudzanie, eliminacja przebarwień, potliwości, trąziku – to tylko niewielka częśc tego, co ma do zaoferawanai dzisiejsza medycyna estetyczna..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia medycyny estetycznej
Nick: