• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2011-02-24 13:38:30

Medycyna estetyczna w PolsceMedycyna estetyczna katowice w Polsce pojawiła się w 1993 roku. Wówczas pionier polskiej medycyny estetycznej, doktor Andrzej Ignaciuk, zwrócił się do Polskiego Towarzystwa Lekarskiego z wnioskiem o powołanie na terenie Polski sekcji medycyny estetycznej w Towarzystwie Lekarskim.

 

Prośba ta początkowo wzbudziła kontrowersje. Kształcący się we Włoszech Andrezj Ignaciuk miał juz doświadczenie w zakresie medycyny estetycznej, jednak na gruncie polskim specjalizacja ta nadal pozostawał niezbadana. Ignaciuk znalazł jednak poparcie włoskiego lekarza Carlo Bartolettiemu, który wstawił się za prośbą o utworzenie nowej sekcji w Polsce.

 

Medycyna polska borykała się wówczas z innymi problemami. Pogoń za pięknem wydawał sięwówczas lekarzom czymś niezrozumiałym i nie na miejscu. Po wielu dyskusjach udało się w końcu utworzyć sekcję medycyny estetycznej, ku zadowoleniu wnioskujących. Medycyna estetyczna w Polsce zaczęła swój intensywny rozwój. Zainteresowanie nią nie maleje, zarówno ze strony lekarzy, jak i pacjentów. Wprowadzane są wciążnowe zabiegi, któe w istotny sposób podnoszą poziom życia wielu ludzi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Medycyna estetyczna w Polsce
Nick: